kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się. Rejestracja jest zablokowana.
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
mario  
#1 Wysłane : 16 czerwca 2017 21:08:37(UTC)
mario

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-02-16(UTC)
Posty: 14

Liderzy hossy z ostatnich miesięcy: PKN Orlen, PZU i Lotos zanotowały w ostatnim czasie spektakularne wyniki, co przełożyło się na wzrost kapitalizacji. Jednak każdy trend wzrostowy potrzebuje korekty.

PKN Orlen jest największym koncernem paliwowym w Europie Środkowo-Wschodniej, a w pierwszych trzech miesiącach roku miał niemal 2 mld zł zysku, czyli ponad pięć razy więcej niż przed rokiem.

W pierwszym kwartale 2017 r. Lotos wypracował 411 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co oznacza prawie 300 proc. wzrostu. Jak widać, branża paliwowa w ostatnim czasie ma się doskonale.

Z kolei PZU, lider rynku ubezpieczeniowego, zarobił w pierwszym kwartale 940 mln zł. Warto też zaznaczyć, że PZU jest już nie tylko silnym graczem na rynku ubezpieczeń, ale dzięki repolonizacji sektora, teraz także w branży bankowej.
Hossa nadal trwa

Każdy trend wzrostowy ma swoje korekty – lokalny dołek to dla jednych dobry moment do wejścia w inwestycję, a dla innych czas realizacji zysków. Z kolei informacje takie jak zmiany w zarządzie czy rewizje strategii są zawsze dobrym pretekstem do rozpoczęcia takiej korekty.

Wykres WIG20 w długim terminie pokazuje wyraźny kierunek na północ. Obecna korekta na części spółek może być dobrą okazją do zajęcia pozycji lub zwiększenia swojego obecnego zaangażowania w akcje. Polski parkiet jest nadal bardzo tani na tle światowych giełd. Jeśli na drodze inwestorów nie będzie żadnego „czarnego łabędzia”, to racjonalną strategią wydaje się być klasyczne podążanie za trendem.

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje konto. Rejestracja jest zablokowana.

racionale  
#2 Wysłane : 18 czerwca 2017 15:33:53(UTC)
racionale

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-09-28(UTC)
Posty: 355
Polska
Lokalizacja: Warszawa

no ja mam mały ból głowy. I kilka inwestycji. KGHM mnie kusi dosyć mocno. Ale mam jednak małą obawę, że mimo kierunek jest na północ ogólny, to korekta trochę potrwa jeszcze. Co prawda już piątkowa sesja skończyła się na minimalnym plusie na WIG-u ale nadal mam obawy, że jeszcze kilka spółek o których rozmyślam jak CEZ czy MIRBUD, BRIJU, JSW czy ECHO będzie można kupić taniej.
Dominion  
#3 Wysłane : 22 czerwca 2017 20:09:08(UTC)
Dominion

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-11-17(UTC)
Posty: 19

i zainwestowałeś w coś? Ostatnio to wig broni granicy 2300 punktów póki co skutecznie. Z tych co mówisz to akurat odpuściłbym JSW cena chyba, że poniże 70 zł uda Ci się złapać.
amadeo  
#4 Wysłane : 14 sierpnia 2017 17:00:54(UTC)
amadeo

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-11-29(UTC)
Posty: 36

Problemem to ciągłe uzależnienie od środków zewnętrznych, ale to kwestia kilkunastu lat myślę, by powstały naprawdę solidne polskie inscytucje finansowe z potężnym własnym kapitałem.

Już teraz przecież Orlen czy PZU, KGHM stać na potężne inwestycje. Więc widać progres. Tylko kontynuować ten proces.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.110 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error