kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się. Rejestracja jest zablokowana.
2 Strony12>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Karolina  
#1 Wysłane : 28 listopada 2016 17:15:43(UTC)
Karolina

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-06(UTC)
Posty: 66

Podziękował: 1 razy w 1 postach
Jeżeli ktoś jest jeszcze zainteresowany programem dla młodych, to przypominam, że kończy się on w 2018 roku. Wnioski należy składać jak najszybciej bo pula przewidzianych pieniędzy na przyszły rok, może zostać rozdysponowana już w 1 kwartale. I nie zapominajcie, że wkład własny wyniesie 20 %.

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje konto. Rejestracja jest zablokowana.

amadeo  
#2 Wysłane : 29 listopada 2016 12:25:04(UTC)
amadeo

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-11-29(UTC)
Posty: 36

Nie ten program to kolejny, nic nikomu raczej nie ucieknie, jeśli będzie chciał skorzystać.
andrzejm  
#3 Wysłane : 29 listopada 2016 15:08:48(UTC)
andrzejm

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-11-29(UTC)
Posty: 7
Lokalizacja: wrocław

z tego co wiem to rząd przygotowuje nowy program wiec wydaje mi się ze ie ma co siac paniki
Zibi  
#4 Wysłane : 29 listopada 2016 18:28:21(UTC)
Zibi

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-08-18(UTC)
Posty: 51

Na razie to wiadomo jaki jest program a to co wymyślą to niekoniecznie musi być dobre. Dobrze więc, że Karolina o tym pisze, bo jeżeli ktoś jest zainteresowany to ma niedużo czasu. Moja siostrzenica już zbiera papiery żeby złożyć zaraz po nowym roku.
ela677  
#5 Wysłane : 29 listopada 2016 19:17:28(UTC)
ela677

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-01(UTC)
Posty: 83
Polska
Lokalizacja: Toruń

Zgadzam się. Rząd napomyka o mieszkaniach dla młodych budowanych na specjalnych osiedlach. Moja córka zastanawia się nad MdM. Jak twierdzi, nie zamieszkałaby gdzieś na osiedlu wybudowanym specjalnie dla młodych. Ma własne preferencje mieszkaniowe, wygodny dojazd do pracy, przedszkola. MdM to dla niej ostatnia szansa na skorzystanie z kredytu na takich warunkach. Też gromadzi papiery.
mirosława  
#6 Wysłane : 30 listopada 2016 12:42:08(UTC)
mirosława

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-11-30(UTC)
Posty: 7
Lokalizacja: zamość

ja od jakiegoś czasu zastanawiałam się czy nie skorzystać z mdm ale po przeczytaniu warunków stwierdziłam ze to wcale nie jest takie korzystne jak mi się wydawało na początku
PiotrS  
#7 Wysłane : 2 grudnia 2016 20:19:12(UTC)
PiotrS

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-04(UTC)
Posty: 73
Polska
Lokalizacja: Olsztyn

Jakie masz zastrzeżenia Mirosławo do MdM? Oczywiście poza koniecznością posiadania wkładu własnego? Czy znasz inny, lepszy sposób na skredytowanie kupna mieszkania?
racionale  
#8 Wysłane : 4 grudnia 2016 15:48:31(UTC)
racionale

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-09-28(UTC)
Posty: 355
Polska
Lokalizacja: Warszawa

Kupowanie mieszkania bez wkładu własnego to bez sens, więc to akurat duży plus.
Nie powinno się udzielać żadnych dużych kredytów, ludziom którzy nie mają żadnych oszczędności.
I banki same już do tego doszły, więc jest spoko.

W mdm masz ograniczenia co do wielkości mieszkania, więc często są to aktualnie mieszkania specjalnie budowane pod ten projekt, więc realnie wychodzi na to samo. Czy budowa będzie od początku budowana pod projekt, czy tylko by spełnić jego warunki.
ela677  
#9 Wysłane : 4 grudnia 2016 22:35:50(UTC)
ela677

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-01(UTC)
Posty: 83
Polska
Lokalizacja: Toruń

Teraz możesz wybrać mieszkanie gdzie chcesz, nawet na rynku wtórnym, więc to nie będzie to samo. Może metraż tak ale cała reszta to już zupełnie coś innego.
moniak  
#10 Wysłane : 5 grudnia 2016 09:10:56(UTC)
moniak

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-12-05(UTC)
Posty: 5
Lokalizacja: opole

a ja chętnie skorzystam póki jeszcze można dzięki za czujność, może się jeszcze zalapie
mejer  
#11 Wysłane : 6 grudnia 2016 12:47:15(UTC)
mejer

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-10(UTC)
Posty: 29

Jak masz ograniczenia metrażu to nie wybierzesz gdzie chcesz:P tylko tam gdzie budują takie mieszkania:P albo starą kawalerkę:) no to rzeczywiście dodatkowa opcja:) więc serio wychodzi bardzo podobnie. Oczywiście nie identycznie, ale wybór i tak był niewiele większy.
Kowal  
#12 Wysłane : 8 grudnia 2016 12:48:49(UTC)
Kowal

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-09-24(UTC)
Posty: 33

Ja to widzę inaczej. Wolałbym starą kawalerkę w miejscu, które mi odpowiada, niż nowe mieszkanie na kompletnym zadupiu, z którego będę dojeżdżał do pracy 2 godz. Wybór dzielnicy ma ogromne znaczenie, nawet przy ograniczonym metrażu.
smerfetka  
#13 Wysłane : 8 grudnia 2016 19:11:36(UTC)
smerfetka

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-10-16(UTC)
Posty: 8
Lokalizacja: opole

Podziękował: 1 razy w 1 postach
moja córka skorzystała z tego projektu i razem zmezem są zadowoleni mysle ze mimo paru minusów to projekt jest calkiem dobrze opracowany
dolarro  
#14 Wysłane : 11 grudnia 2016 15:39:38(UTC)
dolarro

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-10-22(UTC)
Posty: 49


Cytat:
Ja to widzę inaczej. Wolałbym starą kawalerkę w miejscu, które mi odpowiada, niż nowe mieszkanie na kompletnym zadupiu, z którego będę dojeżdżał do pracy 2 godz. Wybór dzielnicy ma ogromne znaczenie, nawet przy ograniczonym metrażu.


No ale ktoś Ci każe korzystać? To są programy dobrowolne. Na zasadzie, jak się nie podoba to wypier... łaskę robi, że kasę weźmie za to, że żyje. Może komuno wróć? :P:D:D
Zresztą nie bardzo widzę sens tej dyskusji, bo MDM działa teraz, a przyszłego projektu znamy jedynie projekty.
Jak będzie końcowa ustawa albo projekt głosowany w komisjach chociaż to realnie można wtedy to zacząć pod dyskusję.
Bo już teraz jak słychać, takie argumenty z dupska to aż się płakać chce, i tylko krzyczeć, że ktoś zmarnował czasu ucząc takiego kogoś pisać.
Hania  
#15 Wysłane : 12 grudnia 2016 20:36:03(UTC)
Hania

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-07-22(UTC)
Posty: 37
Polska
Lokalizacja: Wrocław

Dyskusja jest po to, żeby uzmysłowić innym, że to ostatni moment na skorzystanie z kredytu na starych zasadach. Bo nowe, jakiekolwiek by były, będą inne. I nie chodzi tu o robienie łaski. Skoro to ma być pomoc dla młodych, to niech to będzie dostosowane do ich potrzeb. Bo owszem, znamy tylko projekty, ale mi też się one nie podobają.
sith  
#16 Wysłane : 14 grudnia 2016 13:47:03(UTC)
sith

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-05(UTC)
Posty: 137

No jednak chodzi o robienie łaski:P bo jak komuś się nie podoba, to że dają Ci za życie kilkanaście tysięcy złotych i jeszcze ma problem no to sorry:D ale dla mnie to też nielogiczne.
Masz inne wymagania niż programowe no to idziesz swoją drogą proste.

Jak dla mnie wszelkie takie programy są zupełnie niepotrzebne i tylko szkodzą. Zmniejszyć i uprościć podatki, i oddać ludziom to co sami zarobili. Przecież te pieniądze na te programy się nie biorą znikąd tylko z kasy jaką wcześniej sami daliśmy.
pinka25  
#17 Wysłane : 16 grudnia 2016 14:13:52(UTC)
pinka25

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-09-19(UTC)
Posty: 24

Tak byłoby najlepiej, dać wędkę a nie rybę. ALe u nas uszczęśliwia się ludzi na siłę, nie koniecznie tak, jak by tego chcieli. Za to pomysły rządu na ten nowy program też uważam, za nietrafione. Może lepiej niech zrobią takie osiedla dla biednych a nie dla młodych. Osobiście nie chciałbym pół życia spłacać kredyt za mieszkanie na jakimś wygwizdowie.
irena  
#18 Wysłane : 22 grudnia 2016 22:17:58(UTC)
irena

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-12-22(UTC)
Posty: 9
Lokalizacja: raszczyce

mi się tez nie uśmiecha spłacać kredytu minimum 10 lat żeby dostać małe mieszkanko w niekoniecznie dobrej lokalizacji
Kowal  
#19 Wysłane : 25 grudnia 2016 20:01:19(UTC)
Kowal

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-09-24(UTC)
Posty: 33

Oczywiście takie mieszkania byłoby dobre dla emerytów a nie dla młodych. Nie muszą się śpieszyć, dojeżdzać, zawozić dzieci do szkoły czy żłobka. Najlepiej wziąć zwykły kredyt hipoteczny i nie być zależnym od takich pomysłów i pomocy. Zdecydowanie jestem za zmniejszeniem podatków a nie mieszkaniami na preferencyjnych warunkach, które nikomu dobrze nie zrobią.
Agata  
#20 Wysłane : 27 grudnia 2016 18:12:43(UTC)
Agata

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-05(UTC)
Posty: 81
Polska
Lokalizacja: Iława

Podziękował: 2 razy w 2 postach
A ja polecam ciekawy artykuł na tym portalu: http://marketportal.pl/wiadomosci-dnia/96,Beneficjenci-programu-MdM-moga-dostac-dodatkowe-pieniadze-dzieki-dzieciom. Nie wiedziałam, że beneficjenci MdM mogą dostać wsparcie finansowe w spłacie kredytu, jeżeli mają troje lub więcej dzieci. Może komuś to się przyda?
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Similar Topics
Gwarancja wypłaty mdm (Formalności związane z kredytami)
przez salerno 2016-07-09 11:29:06(UTC)
2 Strony12>
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.406 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error