kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się. Rejestracja jest zablokowana.
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
gosiam  
#1 Wysłane : 5 czerwca 2016 17:28:44(UTC)
gosiam

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-12(UTC)
Posty: 22
Lokalizacja: katowice

co sądzicie o obligacjach jako sposób na zainwestowanie pieniędzy? to jeden z najbezpieczniejszych sposobów czy korzystacie z tego sposobu czy wolicie coś innego?

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje konto. Rejestracja jest zablokowana.

arkadius  
#2 Wysłane : 5 czerwca 2016 20:54:24(UTC)
arkadius

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-01-18(UTC)
Posty: 3
Polska

W sumie na dzisiaj obligacje w porównaniu do lokat wyglądają całkiem nieźle (mowa o obligacjach skarbu państwa).
Przy nadwyżkach finansowych na pewno warto jest niewielką część oszczędności przeznaczyć na zakup obligacji.
Obecnie dwulatki dają 2% rocznie - podatek Belki, więc szału nie ma. Z drugiej strony nie ma zbyt wielu banków, które dla standardowych lokat oferują więcej niż 2%.
Można spróbować z obligacjami korporacyjnymi. Ostatnio Bank Pocztowy oferował obligacje 10-letnie z oprocentowaniem 4,5% w skali roku.
marlena  
#3 Wysłane : 6 czerwca 2016 08:28:03(UTC)
marlena

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-30(UTC)
Posty: 33
Lokalizacja: gliwice

Podziękował: 1 razy w 1 postach
Każdy sposób jest dobry by zaoszczędzić pieniądze ale mimo wszystko wolę lokaty lub konta oszczednosciowe, które teraz mają coraz lepsze oprocentowania
sith  
#4 Wysłane : 6 czerwca 2016 12:36:11(UTC)
sith

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-05(UTC)
Posty: 137

Jak dla mnie zero interesu, mrozić pieniądze na minimum 2 lata minimum, i zarabiać po 2%, jak spokojnie można tyle zarobić na lokatach czy kontach oszczędnościowych i mając pieniądze cały czas pod ręką.
A stopy procentowe pewnie za rok czy dwa pójdą w górę

Edytowany przez użytkownika 6 czerwca 2016 12:37:12(UTC)  | Powód: Nie określono

Dolores  
#5 Wysłane : 6 czerwca 2016 21:52:59(UTC)
Dolores

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-03-10(UTC)
Posty: 3
Polska

Teoretycznie obligacje państwowe, to najbezpieczniejsza forma oszczędzania. Oszczędności w bankach gwarantowane są do kwoty 100 tys. Euro, a wszystko powyżej przepada w razie bankructwa banku, co niedawno można było zobaczyć na żywo na przykładzie Skoków czy SK Banku.
No a z drugiej strony obligacje też nie są w 100% pewne. Wystarczy spojrzeć co działo się w Grecji. Część obligatariuszy musiała pożegnać się ze swoimi pieniędzmi. Tak więc obligacje czy inna forma lokowania pieniędzy opiera się tylko na zaufaniu. Obligacje mają jeden z największych stopień zaufania, więc są nisko oprocentowane.
A co mają powiedzieć Niemcy, których obligacje mają ujemne rentowności. To jest dopiero interes :-)
Iwona  
#6 Wysłane : 16 czerwca 2016 22:41:50(UTC)
Iwona

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-11(UTC)
Posty: 47
Polska
Lokalizacja: Kraków

Ja zgadzam się z Sithem, to mrożenie pieniędzy na długi czas. Co z tego, że bezpieczne, skoro zysku prawie nie widać? Nie mam aż takich oszczędności żeby nie objęły ich gwarancje o których pisze Dolores. Dlatego wybieram konta na których jest dobre oprocentowanie. Na spekulacjach walutowych się nie znam, na giełdzie tym bardziej więc może mam nie duży zysk ale coś tam sobie powoli przyrasta.
Artur  
#7 Wysłane : 20 czerwca 2016 18:57:36(UTC)
Artur

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-22(UTC)
Posty: 62
Polska
Lokalizacja: Bytom

Ktoś wspomniał o obligacjach Banku Pocztowego. Faktycznie chyba były najkorzystniejsze. Zamierzałem zainwestować w to trochę, ale niestety spóźniłem się. Skończyło się przed terminem. Wygląda na to, że cieszyły się dużym powodzeniem.
Karolina  
#8 Wysłane : 24 czerwca 2016 20:19:29(UTC)
Karolina

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-06(UTC)
Posty: 66

Podziękował: 1 razy w 1 postach
Właśnie Ministerstwo Finansów odwołał przetarg na zamiany obligacji skarbowych z powodu zmienności rynkowej. Jest to efekt Brexitu
.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.198 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error