kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się. Rejestracja jest zablokowana.
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
racionale  
#1 Wysłane : 15 maja 2019 13:51:51(UTC)
racionale

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-09-28(UTC)
Posty: 355
Polska
Lokalizacja: Warszawa

Wydaje się, że do zakończenia wojny handlowej jest obecnie dalej niż kiedykolwiek. Donald Trump w ostrych słowach skrytykował w weekend stronę chińską, w związku z czym negocjacje można uznać praktycznie za zakończone.

Złudzeń co do tego nie ma nawet zwykle optymistycznie nastawiony amerykański Sekretarz Skarbu, S. Mnuchin. Co prawda komentarze po kolejnej rundzie rozmów są relatywnie pozytywne i Pekin rzekomo zaprosił do siebie delegację Waszyngtonu, ale nie wiadomo, kiedy miałoby się odbyć następne spotkanie. Fakty natomiast są takie, iż Stany Zjednoczone podniosły cła z 10 do 25% na chińskie dobra o wartości 200 mld USD, a Biały Dom zlecił przygotowania do nałożenia taryf na dalsze 300 mld USD, czyli praktycznie cały pozostały import z Państwa Środka.

Na odpowiedź Chin nie trzeba było długo czekać i dziś tamtejsze władze nałożyły nowe stawki na ok. 5000 towarów o łącznej wartości 60 mld USD. Mimo wszystko inwestorzy wciąż żywią nadzieję na osiągnięcie porozumienia, a na rynkach nie obserwujemy panicznej wyprzedaży aktywów i ucieczki w bezpieczne przystanie. Stabilnie zachowują się również notowania złotego. Okazją do przełamania impasu może stać się zaplanowany na koniec czerwca szczyt grupy G20 w Japonii, podczas którego dojdzie do spotkania prezydentów Chin i USA.

Zaostrzenie wojny handlowej dwóch największych gospodarek świata zbiega się w czasie z inną ważną decyzją Białego Domu, a mianowicie w sprawie nałożenia ceł w wysokości 25% na samochody importowane z Unii Europejskiej, która ma zostać podjęta do 18. maja. Analitycy szacują, że taki krok Bruksela przypłaciłaby spadkiem tempa wzrostu PKB o 0,4% w perspektywie roku. Tymczasem dopiero co w ubiegłym tygodniu ujawniły się pewne oznaki ożywienia za naszą zachodnią granicą, dzięki pozytywnym danym z sektora przemysłu, które w obecnej sytuacji mogą w konsekwencji zostać zduszone w zarodku. Jutro poznamy finalne odczyty inflacji w kwietniu oraz indeksu instytutu ZEW za maj, który pokaże jak kształtują się obecnie nastroje związane z sytuacją gospodarczą Niemiec.

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje konto. Rejestracja jest zablokowana.

Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.138 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error