kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się. Rejestracja jest zablokowana.
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
rayden  
#1 Wysłane : 12 kwietnia 2015 21:45:54(UTC)
rayden

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-05-16(UTC)
Posty: 8
Polska

Witam Wszystkich.
Piszę z zapytaniem o wybór kantoru internetowego.
Czy jest jakiś kantor który może zaoferować następującą operację (oczywiści jak najmniejszym kosztem prowizji)

Chciałbym wymienić z mojego konta Lloyds w UK funty na euro w ING konto walutowe lub ewentualnie złotówki również na ING.
Czyli, przelewam do kantoru funty z UK i po wymianie dostaję euro na ING lub złotówki.

Proszę o informację.
Pozdrawiam

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje konto. Rejestracja jest zablokowana.

Nitram  
#2 Wysłane : 19 kwietnia 2015 14:56:32(UTC)
Nitram

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-06-02(UTC)
Posty: 19
Polska
Lokalizacja: Kraków

Generalnie wiele kantorów przyjmuje transakcje z zagranicy (kantorów, nie platform wymiany pomiędzy użytkownikami). Ja osobiście też wymieniam pieniądze z zagranicy i jak dotąd korzystałem z kantoru lowspread.pl. Przesyłam środki standardowym przelewem z mojego zagranicznego konta na ich konto w Euro a Złotówki dostaje właśnie do ING. Całość operacji nie trwa obecnie dłużej jak 3 dni i kosztuje 1 EUR (przy kwocie do 1000EUR). Możesz też sprawdzić internetowykantor.pl, z tego co wiem to obsługują transakcje z wybranych krajów (w tym właśnie UK) więc może udostępniają jakieś lokalne konta.
Ciężej się sprawa miewa z wymianą "krossową" tzn z GBP na EUR. Wydaje mi się, że żaden kantor w Polsce nie przeliczy Ci tego bezpośrednio tylko przez Złotówki. Ale możesz spróbować innej opcji, popularnego na Wyspach currencyfair.com. Tam napewno będziesz mógł zamienić GBP na EUR, a że mają konta w polskich bankach to może dadzą rade przesłać Euro do jednego z nich. Mam nadzieję, że conieco Ci pomogłem.
Surfer  
#3 Wysłane : 26 kwietnia 2015 22:33:43(UTC)
Surfer

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-05-21(UTC)
Posty: 9

W jaki sposób mogę przelać pieniądze z mojego banku hsbc w Anglii na konto kantoru internetowego?
Tidus  
#4 Wysłane : 9 maja 2015 19:32:44(UTC)
Tidus

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-04-10(UTC)
Posty: 28
Polska

GBP na EURO można przez walutomat.co.uk mają konto angielskie, więc wpłacasz funty, a odbierasz w Polsce na koncie walutowym Euro (lub) Franki lub Złotówki oczywiście.
Nitram  
#5 Wysłane : 16 maja 2015 18:12:52(UTC)
Nitram

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-06-02(UTC)
Posty: 19
Polska
Lokalizacja: Kraków

ja polecam https://transferwise.com/u/63138. Bardzo dobry kurs, minimalne prowizje
Rachman  
#6 Wysłane : 25 maja 2015 20:45:23(UTC)
Rachman

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-01-23(UTC)
Posty: 20

Spróbuj, tak jak mówili przedmówcy wymienić w kantorze zagranicznym. Polskie kantory traktują takie transakcje "po macoszemu", chociaż są wyjątki. Warszawskie kantory - więc pewnie i w większych miastach - nie robią absolutnych problemów i wymieniają w korzystnym kursie. Podobnie wymieniałem w kantorze internetowym - nazywal się chyba Pewny Kantor, ale nazwy dokładnie nie pamiętam ;) Kurs też byl spoko.

Ew. zachowaj GBP i poczekaj do następnego wyjazdu. :)
beata78  
#7 Wysłane : 27 sierpnia 2015 11:40:13(UTC)
beata78

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-07-30(UTC)
Posty: 6
Polska

Spróbuj w wymieniaj.pl, wydaje mi się, że nie powinno być problemu, ale nie wiem, bo nigdy nie wymieniałam w taki sposób.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.127 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error