kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
amber  
#1 Wysłane : 27 czerwca 2018 14:55:48(UTC)
amber

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-12-25(UTC)
Posty: 45

Pierwszą inicjatywą strategiczną GPW jest rozwój rynku pierwotnego adresowany do małych i średnich firm. Druga inicjatywą jest uruchomienie systemu pożyczek papierów wartościowych pod krótką sprzedaż, co ma poprawić kulejący popyt i umożliwić funkcjonowanie rynku terminowego nie tylko w segmencie WIG20.Trzecią inicjatywą jest rozwój rynku instrumentów pochodnych poprzez „promocję pasywnych zleceń dostarczających płynność do arkusza zleceń, a także rozszerzenie programów promocyjnych i edukacyjnych dla wszystkich grup inwestorów”. Czwartym pomysłem jest utworzenie platformy łączącej spółki poszukujące kapitału z inwestorami na rynku niepublicznym, ochrzczoną mianem „GPW Private Market”.
"Planowany przez nas rynek GPW Private Market będzie oparty na Blockchain" - powiedział Michał Piątek z GPW.

Po piąte, GPW chce inwestować w fundusze podwyższonego ryzyka, co ma zaktywizować rynek podmiotów typu venture capital. Po szóste, Giełda zamierza rozwijać rynek BondSpot, wprowadzając do obrotu instrumenty pochodne na obligacje i stopy procentowe. "Chcemy rozszerzyć gamę produktów o futures na dług i stopę procentową. Założeniem jest, by nasze instrumenty pochodne były komplementarne w stosunku do oferty GPW, a nie, żeby z nimi konkurowały" - powiedział wiceprezes BondSpot Piotr Woliński.

Wśród planów BondSpot jest też rozwój rynku OTC, a także rozszerzenie gamy produktów o zapytanie o cenę i platformę posttransakcyjną. Planuje również utworzenie segmentu Prime, na którym kwotowane będą obligacje posiadające ratingi inwestycyjne. W ramach projektu Warsaw Repo Rate BondSpot Benchmark planowane jest wprowadzenie dwóch nowych wskaźników referencyjnych dla rynku obligacji i rynku pieniężnego.

Po siódme, wprowadzone zostaną dwa nowe wskaźniki referencyjne dla rynku obligacji i pieniężnego.

Ósmą inicjatywą jest utworzenie zapowiadanego już wcześniej Instytutu Analiz i Ratingu mającego pełnić funkcję polskiej agencji ratingowej w odniesieniu do krajowych instrumentów dłużnych. Dziewiątą nowinką ma być wprowadzenie standardów raportowania biznesowego pozwalających na automatyczne przetwarzanie danych (GPW Data). Warszawska giełda zamierza też (to po dziesiąte) utworzyć Transaction Cost Analysis (TCA), co oznacza analizę kosztów transakcyjnych.

Po jedenaste, dotychczasowy rynek terminowy w strukturze TGE zostanie przekształcony w Zorganizowaną Platformę Obrotu (OTF) zgodnie z wymogami Dyrektywy MiFID II. Po dwunaste, Giełda planuje udostępnienie platformy aukcyjnej dla usług infrastrukturalnych związanych z rynkami energii elektrycznej i gazu. Po trzynaste, GPW chce zaoferować usługi rozliczania kontraktów terminowych na energię elektryczną i gaz, zawieranych na zorganizowanych platformach obrotu lub w ramach transakcji bilateralnych.

Ostatni, 14. punkt, dotyczy... śmieci. I nie chodzi tu o „śmieciowe” akcje niektórych emitentów znanych z Listy Alertów czy najmroczniejszych zakamarków rynku NewConnect. Giełda zapowiada bowiem utworzenie elektronicznej platformy do handlu odpadami i produktami ich przetworzenia.

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje kontoZałóż nowe konto.

amadeo  
#2 Wysłane : 5 lipca 2018 11:14:46(UTC)
amadeo

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-11-29(UTC)
Posty: 25

Co do 14? To co to zmienia? Że przysłowiowy randomowy inwestor ich nie znajdzie na początku i nie uzna że spadło to już niżej nie spadnie i warto kupić bo się odbije, bo kiedy koszyłowało dużo więcej.
AdamProkop  
#3 Wysłane : 15 lipca 2018 09:17:05(UTC)
AdamProkop

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-04-10(UTC)
Posty: 27

W sumie to dobry pomysł by to kolejny odstraszacz dla takich spółek które nie stosują się do zaleceń mało to było takich Petrolinvestów i podobnych. Gdzie były tylko i wyłącznie spekulację.
justice  
#4 Wysłane : 21 lutego 2019 22:07:27(UTC)
justice

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2019-02-08(UTC)
Posty: 15

Systematycznie realizujemy zarówno zapowiedziane, jak i jeszcze nieujawnione publicznie inicjatywy strategiczne. Rada nadzorcza, która decyduje o budżecie spółki, zgodziła się na ponad 20 mln zł inwestycji w tym roku, ale liczymy, że z każdym kolejnym kwartałem i rokiem inicjatywy będą dalej finansowane - powiedział prezes Dietl podczas środkowej konferencji z analitykami.

- Potrzebują one relatywnie dużych środków i stąd nie wydaje się dzisiaj sensowne, żeby się tych środków pozbywać, żeby zaraz potem o nie ponownie prosić - dodał, odnosząc się do pytania, co GPW zamierza zrobić z 450 mln zł posiadanej na koncie gotówki.
Kanty  
#5 Wysłane : 3 marca 2019 15:17:26(UTC)
Kanty

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-03-22(UTC)
Posty: 79
Polska

jakby brak konkretów? tylko , że duże projekty?
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2019, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.154 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error