kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
andre  
#1 Wysłane : 29 marca 2018 17:34:50(UTC)
andre

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-11-18(UTC)
Posty: 33

Dzisiejsza sesja była ostatnią w miesiącu marcu oraz wieńczyła pierwszy kwartał tego roku. Po wcześniejszych turbulencjach, choćby z tego względu można było dzisiaj oczekiwać pewnego uspokojenia. Rzeczywiście do niego doszło, ale wzrosty w Warszawie miały się nijak do optymizmu jaki zapanował na głównych europejskich parkietach.
Kończący się dzisiaj kwartał był bardzo burzliwy. Styczeń zapisał się bowiem jako miesiąc hurraoptymistycznych zakupów, które doprowadziły do nowych historycznych maksimów na Wall Street oraz w Europie. Na Starym Kontynencie triumfy święcił niemiecki DAX, ale również krajowy WIG ustanowił nowe rekordy. W kolejnym miesiącu przyszło wyraźnie ochłodzenie i ogromy wzrost zmienności po wielomiesięcznym okresie stabilnych wzrostów. W Warszawie indeks blue chipów stracił pokaźne 7,4% i z lekką nawiązką oddał wzrosty ze stycznia. Upadł przy tym psychologiczny poziom wsparcia na wysokości 2400 pkt. Słaby marzec był tego konsekwencją, a spadki akcji z krajów eksportujących wynikały z obaw o rozpętanie wojny handlowej przez Donalda Trumpa. Z końcem miesiąca doszły do tego obawy o przewartościowanie akcji spółek technologicznych, nad którymi zaczęły zbierać się regulacyjne czarne chmury, po tym jak z Facebooka wyciekły dane 50 mln osób. Ostatecznie główny krajowy indeks stracił 6,5% i zbliżył się do kolejnej psychologicznej bariery na poziomie 2200 pkt. Kończący się dzisiaj tydzień stał pod znakiem rozbudowania trwających już dwa miesiące spadków. Negatywnie wyróżniała się pod tym względem sesja wczorajsza, która jednocześnie zgromadziła największe obroty. Dzisiaj przyszło uspokojenie, inspirowane głównie z zewnątrz. Szczególnie pozytywnie wyróżniały się główne parkiety eurolandu wspierane przez słabsze euro oraz dobre zachowanie typowo europejskich sektorów, takich jak branża motoryzacyjna czy bankowa. Niemiecki DAX konsekwentnie rozwijał swoje wzrosty, które z nawiązką przekraczały 1%. W połowie dnia na fali odbicia spółek surowcowych podobny ruch był widoczny nawet w Warszawie, ale koniec sesji prezentował się wyraźnie gorzej. Ostatecznie WIG20 zyskał skromne 0,3%, a obroty niewiele przekroczyły 700 mln zł. Nie było to silne zachowanie, szczególnie na tle innych parkietów, na których ostatnia sesja trudnego kwartału stała pod znakiem wyraźnego strojenia okien. Być może więc w kwietniu uda się bykom wyprowadzić wzrostową kontrę, która po najsłabszym kwartale od dwóch lat z pewnością inwestorom się należy.

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje kontoZałóż nowe konto.

TRUMP  
#2 Wysłane : 10 kwietnia 2018 13:31:36(UTC)
TRUMP

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-11-09(UTC)
Posty: 15

no w kwietniu tak jak ruszyław końcu wiosna, tak i giełda trochę odetchnęła na zielono:) Aczkolwiek nastroje są mimo to średnie,bo w perspektywie mamy ciągle rozwijającą się wojnę handlową USA- Chiny, ale to dla dobra USA wyjdzie :)
tornir  
#3 Wysłane : 13 kwietnia 2018 19:26:59(UTC)
tornir

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-10-02(UTC)
Posty: 3

akurat tu rzeczywiście może wyjść im na dobre, bo Chiny już poluzowały nieco swoją politykę dopuszczając amerykańskie firmy do samodzielnych inwestycji, wcześniej musiały inwestować z chińskim partnerem. Bo Chińczykom bardziej niż na amerykańskiej kasie zależy na ich technologii i wiedzy, bo kasy mają w kosmos;)

rich  
#4 Wysłane : 21 kwietnia 2018 18:10:05(UTC)
rich

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-03-12(UTC)
Posty: 15

Bo w dyplomacji jest prosta metoda kto gra ostro ten wygrywa i jest graczem, jak ktoś nie gra to przegrywa. Dlatego chociażby polska dyplomacja od wielu lat leżała i kwiczała, bo to był głos Niemiec, a wcześniej ZSSR a nie suwerennego kraju. Teraz jest lekkie otrzęsienie, ale też nie do końca co widać w sporze z Izraelem. Rozmowy prowadzi się typowo metodą kija i marchewki. I cały czas walczy się by mieć dla różnych krajów obie te opcję. Mieć coś do zaoferowania i coś do odebrania.
MAGNETO  
#5 Wysłane : 4 maja 2018 14:13:34(UTC)
MAGNETO

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-08-13(UTC)
Posty: 20

No co do zasady to racja, chodź też trzeba wiedzieć gdzie ustąpić. Plus mieć informajcę, siatka wywiadowcza to podstawa dyplomacji jak już o tym mówimy:)
chodź sprowadza się to także do biznesu i giełdy jak masz informację szybciej od innych zarabiasz.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2019, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.208 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error