kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się. Rejestracja jest zablokowana.
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Szymon  
#1 Wysłane : 14 czerwca 2016 18:30:01(UTC)
Szymon

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-23(UTC)
Posty: 74
Polska
Lokalizacja: Poznań

Ostatnio spotkałem się z obligacjami korporacyjnymi. Podobno można na nich zarobić lepiej niż na obligacjach państwowych. Ale czy ktoś może mi wyjaśnić co to właściwie jest? I jakie ryzyko ze sobą niesie?

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje konto. Rejestracja jest zablokowana.

Agata  
#2 Wysłane : 14 czerwca 2016 18:44:27(UTC)
Agata

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-05(UTC)
Posty: 81
Polska
Lokalizacja: Iława

Podziękował: 2 razy w 2 postach
Firmy emitują obligacje i zobowiązują się wykupić je za jakiś określony czas. Zazwyczaj jest to kilka lat. Jeżeli kupisz takie obligacje to co kwartał albo raz w roku bo to zależy od firmy dostajesz odsetki. Oprocentowanie jest różne i waha się od 2,8 do nawet 9%. ALe ryzyko też jest. Firma może mieć problemy z płynnością finansową albo np upaść.



Mirafiori  
#3 Wysłane : 18 czerwca 2016 11:15:58(UTC)
Mirafiori

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-08(UTC)
Posty: 47

Wszystko może upaść, no może państwa byłoby trudniej, chyba, że panuje w nim socjalizm to bardzo łatwo.
Ale rzeczywiscie korporacyjne bardziej się opłaca, tylko też trudniej je kupic.
racionale  
#4 Wysłane : 24 czerwca 2016 12:56:04(UTC)
racionale

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-09-28(UTC)
Posty: 355
Polska
Lokalizacja: Warszawa

Wiesz swego czasu też mi się wydawało, że to idealny interes.
Ale poczytaj sobie np tutaj: http://niebojsiepieniedz...-obligacje-korporacyjne/

Gośc się najpierw zachwycił, ale po radach z bardziej doświadczonymi ludźmi dodał nowe pół artykułu o zupełnie innej treści.
Karolina  
#5 Wysłane : 28 czerwca 2016 21:01:20(UTC)
Karolina

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-06(UTC)
Posty: 66

Podziękował: 1 razy w 1 postach
A ja jestem ciekawa jak wygląda inwestycja w beczki whisky. Ostatnio sporo o tym się mówi. Szukałam informacji na ten temat i wygląda to ciekawie.Podoba mi się pomysł inwestycji w coś konkretnego. Czy ktoś wie ile trzeba zainwestować minimum?
Agata  
#6 Wysłane : 5 lipca 2016 18:43:02(UTC)
Agata

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-05(UTC)
Posty: 81
Polska
Lokalizacja: Iława

Podziękował: 2 razy w 2 postach
Z tego co się orientuję, to jeżeli chodzi o inwestycję w beczki a nie butelki kolekcjonerskiem to musisz na dzień dobry wyłożyć minimum 15000 zł. Ta inwestycja to 5 lat ale jeżeli nic się nie zepsuje na tym rynku to masz szansę na 80% zysk. A nawet jeżeli nie będzie wzrostu cen whisky to i tak im starsza, tym lepsza cena, więci tak na niej zarabiasz. Jak dla mnie bomba.
Szymon  
#7 Wysłane : 6 lipca 2016 21:29:12(UTC)
Szymon

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-23(UTC)
Posty: 74
Polska
Lokalizacja: Poznań

Hahaha beczka whisky to pewnie marzenie większości facetów;-) Fajny sposób na inwestowanie. Agato podeślij jakieś namiary na więcej informacji na ten temat proszę. Łatwiej byłoby mi się rozstać z kasą na parę lat mając świadomość, że jestem właścielem takiej beczułki czy nawet kilku.
racionale  
#8 Wysłane : 11 lipca 2016 15:10:11(UTC)
racionale

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-09-28(UTC)
Posty: 355
Polska
Lokalizacja: Warszawa

To lepiej załóżcie sobie osobny temat, gdzie podyskutujecie sobie o inwestycjach w whisky by nie zaśmiecać wątku, który tyczy obligacji korporacyjnych.
Wracając do obligacji to jest z nimi taki problem, że większosć nie jest publiczna. Przez co szukanie informacji o nich, wymaga dużej wiedzy i znajomości. Bo często są one przekazywane drogą pantoflową.
Szymon  
#9 Wysłane : 13 października 2016 19:25:37(UTC)
Szymon

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-23(UTC)
Posty: 74
Polska
Lokalizacja: Poznań

NIe jest aż tak trudno znaleźć informacje o obligacjach korporacyjnych. Polecam stronę:http://skanerobligacji.pl/
Jest tam sporo przydatnych informacji włącznie z poradnikami.
ela677  
#10 Wysłane : 28 grudnia 2016 15:18:17(UTC)
ela677

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-01(UTC)
Posty: 83
Polska
Lokalizacja: Toruń

Jak kogoś interesują obligacje korporacyjne to podaję stronę, gdzie można dowiedzieć się, że tak powiem, uźródła: https://noblesecurities.pl/lp2/obligacje_korporacyjne/?utm_source=vm&cid=nm16100019&Partner_ID=Partner_ID
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.137 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error