kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się. Rejestracja jest zablokowana.
2 Strony12>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
racionale  
#1 Wysłane : 2 kwietnia 2016 10:36:05(UTC)
racionale

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-09-28(UTC)
Posty: 355
Polska
Lokalizacja: Warszawa

Czy chwilówek należy unikać?

Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje konto. Rejestracja jest zablokowana.

ela677  
#2 Wysłane : 2 kwietnia 2016 13:10:54(UTC)
ela677

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-01(UTC)
Posty: 83
Polska
Lokalizacja: Toruń

Pewnie każdemu zdarzyła się sytuacja, że szybko potrzebował gotówki a konto świeciło pustkami. Co robić w takiej sytuacji? Prosić rodzinę czy znajomych czy po prostu wziąć chwilówkę? Tym bardziej, że firmy pożyczkowe kuszą darmową pierwszą pożyczką i szybkim przelewem. Proszenie o pomoc może nie być miłe a do tego w jakiś sposób wprowadzamy osobę pożyczającą w nasze sprawy finansowe. Jeżeli mamy pewność, że jesteśmy w stanie dotrzymać terminu zapłaty a koszty pożyczki nie wprowadzą nas w spiralę długów to dlaczego nie? Chwilówki też są dla ludzi ale należy bardzo uważnie przyjrzeć się temu do czego się zobowiązujemy zawierając taką umowę. I niech to będzie sposób na rozwiązanie chwilowych kłopotów finansowych a nie na przetrwanie od wypłaty do wypłaty.
private  
#3 Wysłane : 3 kwietnia 2016 09:52:58(UTC)
private

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-09-28(UTC)
Posty: 35
Polska
Lokalizacja: Kraków

Ja unikam akurat jak ognia, takiej sytuacji nigdy nie miałem, bo po prostu oszczędzam. Odmawiam sobie przyjemności, jak trzeba. Ale nie popaść w długi to podstawa, a przy chwilówkach bardzo łatwo. Bo oprocentowanie często jest kosmiczne.
Julia  
#4 Wysłane : 5 kwietnia 2016 20:54:19(UTC)
Julia

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-01(UTC)
Posty: 31
Polska

Czasami zmusza nas sytuacja do tego. Potrzebujemy na szybko pieniędzy i wtedy chwilòwka jest chyba jedynym sposobem, ale nie można przesadzić bo dosyć szybko możemy popaść w długi
corleone  
#5 Wysłane : 9 kwietnia 2016 14:00:54(UTC)
corleone

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-09(UTC)
Posty: 27

Wszystko może spowodować, że wpadniemy w spiralę długów. Jak ktoś przekombinuje, albo nie wie, że należy pożyczkę spłacić i nie jest ona za darmo. I to nie jest prezent pod choinkę.
kasia  
#6 Wysłane : 19 kwietnia 2016 16:38:02(UTC)
kasia

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-15(UTC)
Posty: 45
Lokalizacja: poznań

ja unikam ich jak ognia. Zazwyczaj powodem zadłużenia jest właśnie branie chwilówek. na początku wydaje nam się że pożyczamy mało, a na końcu okazuje się, że mamy tyle do spłacenia, że nas to przerasta
Gosia  
#7 Wysłane : 6 maja 2016 09:10:17(UTC)
Gosia

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-09-30(UTC)
Posty: 33
Polska
Lokalizacja: Poznań

To kwestia wyczucia i wzięcia odpowiedniej najlepiej korzystać z darmowych jak już trzeba. Firm jest sporo, więc zawsze któraś oferuje.
Można ku temu stworzyć osobnego maila co by tam przychodził spam. większy problem z telefonem, bo na niego też potrafią dzwonić...
gosiam  
#8 Wysłane : 12 maja 2016 20:19:04(UTC)
gosiam

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-12(UTC)
Posty: 22
Lokalizacja: katowice

Jeśli chodzi o chwilowo to trzeba uważać zazwyczaj pożyczamy małe kwoty dlatego wydaje sie, że aż tak dużo do spłacenia nie ma a później okazuje się że nie dajemy rady że splatami, dlatego ja wolę jednak bank
Superb  
#9 Wysłane : 13 maja 2016 19:20:47(UTC)
Superb

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-13(UTC)
Posty: 10
Pitcairn

Ja ogólnie nie ogarniam, przecież zarobienie kilku stówek to żaden problem...
Poroznosić ulotki, praca w call center, w niektórych halach do pomocy przy produkcji aż się proszą by ktoś do nich przyszedł do roboty.
No chyba, że problem jest taki, że nie ma się pieniędzy, ale trzeba wszystko mieć. Nowy ciuch, wakacje co roku, kosmetyki, solaria
Tikal  
#10 Wysłane : 24 maja 2016 09:27:15(UTC)
Tikal

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-24(UTC)
Posty: 60

ja w życiu bym żadnej nie brał, bo to robię oszczędności by uniknąć takiej sytuacji, jak mnie na coś nie stać to albo na to oszczędzam albo nie kupuje wcale.
Dziwię się bardzo ludziom, którzy robią inaczej, bo później często udają biednych poszkodowanych.
Artur  
#11 Wysłane : 24 maja 2016 13:26:18(UTC)
Artur

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-22(UTC)
Posty: 62
Polska
Lokalizacja: Bytom

W życiu nie da się przewidzieć wszystkiego. Czasami potrafi nas zaskoczyć. Ja też wolę oszczędzać ale miałem kiedyś właśnie taką nieprzewidzianą sytuację, że potrzebowałem pilnie gotówki. Miałem do wyboru zlikwidować lokatę terminiwą gdzie zostało mi 2 miesiące albo pożyczyć gdzieś szybko na moment. Wziąłem chwilówkę. NIc mnie to nie kosztowało a lokata spokojnie doczekała terminu. Kolejna sprawa to nie zawsze wszystkim jest łatwo i nie wszędzie jest możliwość dorobić. Nie oceniajmy nikogo pochopnie bo czasami naprawdę można się pomylić. Chwilówki też są dla ludzi. Problem pojawia się wtedy gdy ktoś robi z tego sposób na życie.
małgosia  
#12 Wysłane : 24 maja 2016 21:30:37(UTC)
małgosia

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-24(UTC)
Posty: 19
Lokalizacja: białystok

chwilówek nie trzeba unikać pod warunkiem,że będziemy nad tym panować i nie bedziemy szaleć. jesli potrzebujemy pieniedzy to owszem chwilówki są dobre, ale im mniej ich weźmiemy tym lepiej.
Hania  
#13 Wysłane : 22 sierpnia 2016 20:47:30(UTC)
Hania

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-07-22(UTC)
Posty: 37
Polska
Lokalizacja: Wrocław

Polecam artykuł na temat pożyczek parabankowych i planach walki Ziobry z lichwiarskimi procentami: http://www.money.pl/gosp...p;src02=facebook_finanse
paulina  
#14 Wysłane : 24 sierpnia 2016 11:42:51(UTC)
paulina

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-08-24(UTC)
Posty: 5
Lokalizacja: kraków

uważam że nie warto pożyczać pieniędzy w chwilówkach bo bardzo szybko można przez to popaść w długi
PiotrS  
#15 Wysłane : 24 sierpnia 2016 21:31:56(UTC)
PiotrS

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-04(UTC)
Posty: 73
Polska
Lokalizacja: Olsztyn

I bardzo ważne żeby biorąc chwilówkę brać z firmy o której coś wiemy, znamy ich opinię a nie takiej, która dopiero powstała i nie wiadomo jak działa , czy zgodnie z prawem. Ciągle się słyszy o firmach zakładanych na chwilę, żeby naciągnąć staruszków i podstępem pozbawić ich mieszkania. Ja podobnie jak Kasia unikam ich jak ognia.
franciszek  
#16 Wysłane : 8 października 2016 20:48:39(UTC)
franciszek

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-10-08(UTC)
Posty: 8
Lokalizacja: markowice

moim zdaniem nie trzeba unikac tylko trzeba dokładnie przeczytac umowe i pozyczyć tyle pieniedzy by pozniej mozna było to spłacic
Zibi  
#17 Wysłane : 10 października 2016 19:30:51(UTC)
Zibi

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-08-18(UTC)
Posty: 51

Jeżeli pierwsza chwilówka jest darmowa to nie widzę powodu by z niej nie skorzystać. Można na tym zrobić całkiem dobry interes. Gorzej, gdy ktoś ma przysłowiowy nóż na gardle i potrzebuje szybko pieniędzy a chwilówkę już brał. Oprocentowanie kolejnej jest kosmiczne i tego radzę unikać.
marcins  
#18 Wysłane : 12 listopada 2016 18:38:23(UTC)
marcins

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-11-12(UTC)
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa

jeśli odpowiednio prowadzimy sobie finanse to chwilówki raczej nie sa potrzebne przynajmniej z mojego punktu widzenia tak to wygląda
MateuszSz  
#19 Wysłane : 16 maja 2018 12:49:12(UTC)
MateuszSz

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2018-03-12(UTC)
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa

Oryginalnie wysłane przez: marcins Idź do zacytatowanego postu
jeśli odpowiednio prowadzimy sobie finanse to chwilówki raczej nie sa potrzebne przynajmniej z mojego punktu widzenia tak to wygląda


zdziwiłbyś się... niestety niektóre losowe sytuacje są nie do przeskoczenia, np co zrobisz jak zepsuje Ci się samochód/komputer/cokolwiek co jest Ci potrzebne do pracy lub normalnego życia (np. pralka) ?

Moim zdaniem wtedy pożyczka ratalna potrafi szybko uratować sytuację.

A odpowiadając na pytanie czy należy unikać? Na pewno należy unikać lekkomyślnego ich zaciągania lub spłacania jednej pożyczki kolejną. Wszystko jest dla ludzi ale trzeba to robić z głową :)
abra  
#20 Wysłane : 20 kwietnia 2019 19:25:32(UTC)
abra

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2017-11-09(UTC)
Posty: 2

wtedy też jest to bez sensu, bo na Ci darmowe 2 000 jeśli musisz je oddać za pół roku... zysk z tego ledwie kilka złotych na jakimś koncie oszczędnościowym. A póżniej się tylko wnerwiasz, że Ci wydzwaniają... absolutnie bez sensu...
jedyna opcja jaką opcją jaką jestem w stanie sobuie wyobrazić to taka, ze bierzesz za free pożyczkę, bo trafia się jakaś super okazja by kupić coś realnie przydtanego za kilka tysięcy, a oszczędności masz wrzucone na lokatach, których nie chce się zrywać.

Edytowany przez użytkownika 20 kwietnia 2019 19:26:08(UTC)  | Powód: Nie określono

Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest (2)
2 Strony12>
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.336 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error