kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się. Rejestracja jest zablokowana.
3 Strony123>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
mejer  
#1 Wysłane : 21 sierpnia 2016 21:28:37(UTC)
mejer

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-10(UTC)
Posty: 29

Czy myśleliście już nad tym? Jakie inwestycje długoterminowe są najlepsze? Mówimy tu o perspektywie na kilkadziesiąt lat. 30-40-50 lat

Edytowany przez użytkownika 21 sierpnia 2016 21:29:18(UTC)  | Powód: Nie określono

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje konto. Rejestracja jest zablokowana.

private  
#2 Wysłane : 22 sierpnia 2016 11:18:47(UTC)
private

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-09-28(UTC)
Posty: 35
Polska
Lokalizacja: Kraków

No to masz nieruchomości, tych wartość jest stała praktycznie, a zarabiać ciągle można.
Zawsze masz fundusze inwestycyjne
Hania  
#3 Wysłane : 22 sierpnia 2016 20:51:18(UTC)
Hania

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-07-22(UTC)
Posty: 37
Polska
Lokalizacja: Wrocław

No i oczywiście 3 filar. NIe zapominajmy o nim;-)
Szymon  
#4 Wysłane : 25 sierpnia 2016 22:08:11(UTC)
Szymon

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-23(UTC)
Posty: 74
Polska
Lokalizacja: Poznań

Hahaha w tych czasach posiadanie kilku dobrze wychowanych dzieci to nie takie proste. Nawet z 500 plus utrzymanie dzieci jest kosztowne, zwłaszcza jak trzeba się dorabiać wszystkiego samemu. Więc o kilku to raczej można pomarzyć. Bo na pewno nie odłożyć coś na emeryturę czy zaoszczędzić. Poza tym, owszem mam dobrze wychowane dzieci, aż dwoje ale nie chciałbym ich obciążać finansowo na starość. Niech podaja mi butelkę ale niech na Boga nie łożą na mnie pieniędzy. Nie po to całe życie pracuję, płace ZUS, żeby na starość bazowac na dzieciach. WIęc zdecydowanie 3 filar. Im wyżej oprocentowany tym lepiej. Ja zainwestowałbym w mieszkania na wynajem dla studentów ale na razie niestety mnie jeszcze na to nie stać. Może za parę lat?
Iwona  
#5 Wysłane : 28 sierpnia 2016 21:50:52(UTC)
Iwona

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-11(UTC)
Posty: 47
Polska
Lokalizacja: Kraków

Też nie chciałabym liczyć na starość na pomoc dzieci. Dlatego staram się oszczędzać dopóki ich nie mam. Nie stać mnie na razie na zakup mieszkania na wynajem czy jako inwestycja. A nie jestem pewna czy chciałabym zamrozić kasę na tak wiele lat jak pisze mejer.
mejer  
#6 Wysłane : 29 sierpnia 2016 09:54:37(UTC)
mejer

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-10(UTC)
Posty: 29

Przy dzieciach to chyba chodziło przynajmniej ja tak interpretuję, że po prostu o pomoc na starość co by nie musieć wydawać pieniędzy na opiekunki itd.
Inna sprawa, że finansowo dzieci mają nawet obowiązek wspierania.

Aczkolwiek wiadomo, że każdy wolałby poradzić sobie sam całe życie.
sabrina  
#7 Wysłane : 31 sierpnia 2016 16:23:59(UTC)
sabrina

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-08-31(UTC)
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa

jeśli chodzi o przysłowiową skarpetę to wydaje mi się że takie oszczędzanie nie jest zbyt opłacalne...
ula  
#8 Wysłane : 2 września 2016 12:50:10(UTC)
ula

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-08-26(UTC)
Posty: 10
Lokalizacja: Szymocice

zgadzam się z Sabriną. Według mnie warto inwestować w złoto. Jednym z pomysłów może być kupowanie złotych monet - to bardzo ciekawe rozwiązanie, bo z czasem takie monety zyskują znacznie na wartości. Sprzedając je np. po 10 latach można naprawdę sporo zarobić. Wystarczy sprawdzić ceny niektórych monet na mennicazlota.pl
racionale  
#9 Wysłane : 4 września 2016 21:24:49(UTC)
racionale

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-09-28(UTC)
Posty: 355
Polska
Lokalizacja: Warszawa

Ceny złota falują tylko dlatego, że to złoto nie znaczy, że jego wartość wzrośnie. Możesz mieć tylko pewność, że to gwarant stabilizacji finansowej.

Złoto było warte sporo w starożytności i teraz. A waluty, nieruchomości i wszystkie inne dobra były tysiące razy w między czasie rujnowane.

Hania  
#10 Wysłane : 7 października 2016 18:18:11(UTC)
Hania

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-07-22(UTC)
Posty: 37
Polska
Lokalizacja: Wrocław

Mi podoba się inwestowanie w monety. NIe trzeba od razu inwestować bardzo dużo, można stopniowo powiększać kolekcję a ich wartość rośnie. Do tej pory kupowałam je hobbystycznie, ale to dobry pomysł na inwestycję.
sith  
#11 Wysłane : 9 października 2016 13:47:52(UTC)
sith

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-05(UTC)
Posty: 137

A co na starość sprzedasz swoją ukochaną kolekcję ? Szczerze nie widzę tego.
Hania  
#12 Wysłane : 12 października 2016 20:15:26(UTC)
Hania

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-07-22(UTC)
Posty: 37
Polska
Lokalizacja: Wrocław

A ja myślę, że to nie jest zły pomysł. Kolekcja monet w razie potrzeby może zostać sprzedana, albo przekazana w spadku. Na pewno nie straci na wartości a lepiej oszczędzać w ten sposób niż konsumować na bieżąco wszystkie środki. Nie jest to co prawda mój główny pomysł na oszczędzanie, ale jako dodatkowy z pewnością nie jest zły. Staram się by moje oszczędności przynosiły jakieś dochody. Wolne środki umieszczam na lokatach. Kokosów nie ma ale rosną.
Brzozunio  
#13 Wysłane : 4 listopada 2016 22:10:41(UTC)
Brzozunio

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-10-29(UTC)
Posty: 28
Niemcy

Polecam artykuł: http://www.money.pl/gosp...amp;src02=facebook_money
Okazuje się, że Polacy inwestują w złoto.
Hania  
#14 Wysłane : 8 listopada 2016 18:28:18(UTC)
Hania

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-07-22(UTC)
Posty: 37
Polska
Lokalizacja: Wrocław

Czasy mamy niespokojne więc inwestycja w złoto wydaje się być pewna i bezpieczna. Tak jak pisał racjonale. Ja nie obstawiałabym jednak tylko jednego sposobu oszczędzania na emeryturę. Może lepiej nawet niewielkie sumy inwestować na różne sposoby?
Iwona  
#15 Wysłane : 9 listopada 2016 21:30:49(UTC)
Iwona

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-11(UTC)
Posty: 47
Polska
Lokalizacja: Kraków

Inwestowanie na różne sposoby wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. Bałabym się wsadzić wszystkich pieniędzy w jedną inwestycję żeby w razie czego nie stracić wszystkiego.
Brzozunio  
#16 Wysłane : 28 listopada 2016 17:35:03(UTC)
Brzozunio

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-10-29(UTC)
Posty: 28
Niemcy

Problem polega na tym, że jak ktoś się nie zna na giełdzie to nie ma szans na uczciwe zarabianie na swoich oszczędnościach. Bo lokaty i inne tego typu nie pozwalają zarobić. Więc albo giełda, albo trzeba mieć większą kasę do zainwestowania by móc mówić o dochodzie.
amadeo  
#17 Wysłane : 29 listopada 2016 12:29:25(UTC)
amadeo

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-11-29(UTC)
Posty: 36

No tylko tu z tego co widzę mowa jest o długoterminowej inwestycji, więc najlepsze są nieruchomości albo właśnie lokaty.
Bo to długoterminowo, ale na nieuchronny cel czyli starość, więc ładowanie się na giełdę to bez sens. Lokata da Ci te 3% teraz ale to pewniak. Pomnóż to sobie razy 30 lat lat. Gdzie już raczej nizszych oprocentowań nie będzie, tylko mogą być wyższe.
marioka  
#18 Wysłane : 29 listopada 2016 16:17:11(UTC)
marioka

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-11-29(UTC)
Posty: 6
Lokalizacja: raciborz

szczerze mowiac jeszcze nad tym się nie zastanawiałam na razie zatrzymaam się na etapie lokat i tak oszczędzam pieniądze
Zibi  
#19 Wysłane : 29 listopada 2016 18:25:35(UTC)
Zibi

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-08-18(UTC)
Posty: 51

Ja wolę żeby pieniądz zarabiał. A na lokacie to wybaczcie ale nie wiem czy dożyję 30 lat żeby zobaczyć czy coś mi faktycznie przyrosło. Trochę kombinuję z walutami i myślę nad jakimś sensownym zainwestowaniem tego. Giełda odpada bo jestem na to za cienki. Przyglądam się na razie obligacjom korporacyjnym i chyba pójdę tym tropem.
ela677  
#20 Wysłane : 4 grudnia 2016 22:40:57(UTC)
ela677

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-01(UTC)
Posty: 83
Polska
Lokalizacja: Toruń

Dzisiaj byłam u znajomych i wywiązał się temat inwestycji na starość. Znajomy stwierdzi, że wszystkie oszczędności wsadza w złoto. I nie uwierzycie. On miał na myśli, że kupuje biżuterię dla żony a na starość będą to sprzedawać i z tego żyć. Przecież to bzdura totalna, bo nie sprzeda tego po innej cenie niż złomu. Dziwię się, że ludzie jeszcze mogą wierzyć w takie rzeczy.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
3 Strony123>
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.317 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error