kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się. Rejestracja jest zablokowana.
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Karolina  
#1 Wysłane : 13 października 2016 18:06:59(UTC)
Karolina

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-06(UTC)
Posty: 66

Podziękował: 1 razy w 1 postach
Znalazłam stronę internetową: https://emonero.pl/stati...p;utm_campaign=zarabPics
W skrócie powiem, że proponują tam przystąpienie do pożyczkodawców i zarabianie 9,1%. Wystarczy kapitał w wysokości 1000 zł. Niby fajnie, zarobek godny, ale jakoś nie mam przekonania do tego rodzaju zarabiania. Miałabym wrażenie, że okradam biednych ludzi. No i jeszcze ryzyko. Co zrobić, jak pożyczka nie zostanie spłacona? Niby jest tam opcja windykacji przez serwis ale jakoś nie podoba mi się to wszystko. Co Wy myślicie o takim sposobie zarabiania?

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje konto. Rejestracja jest zablokowana.

mejer  
#2 Wysłane : 16 października 2016 14:57:54(UTC)
mejer

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-06-10(UTC)
Posty: 29

Już był podobny temat w innym dziale.
Tej firmy nie znam akurat, ale pożyczka społecznościowa polega na tym, że pożyczasz ludziom pieniądze.
Nie wiem co miałoby to wspólnego z okradaniem ludzi, przecież umowa wymaga zgody obydwu stron i jest dobrowolna.
Likaon  
#3 Wysłane : 17 października 2016 15:33:17(UTC)
Likaon

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-08-20(UTC)
Posty: 73

Podziękował: 1 razy w 1 postach
Jak znajdziesz uczciwych pożyczkobiorców to możesz naprawdę sporo zarobić.
Bo pożyczasz powiedzmy na 5% a odbiór pożyczki za 3 miesiące. To 4 razy tak pożyczysz i masz 20% zysku. A 5% to i tak nie wiele. Pożyczysz 1000 zł to zechcesz 1050. Plus ewentualne koszta
mariusz7707  
#4 Wysłane : 18 października 2016 17:12:14(UTC)
mariusz7707

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-10-18(UTC)
Posty: 14
Polska
Lokalizacja: Konin

No niby przedmówcy mają rację ale zgadzam się z założycielką wątku, też nie czułbym się komfortowo pożyczając pieniądze w ten sposób. Tym bardziej, że wiadomo, że z takich pożyczek korzystają ludzie w trudnej sytuacji materialnej, którym bank takiej pożyczki odmówił.
PiotrS  
#5 Wysłane : 18 października 2016 17:30:15(UTC)
PiotrS

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-04(UTC)
Posty: 73
Polska
Lokalizacja: Olsztyn

Ja się dziwię, że takie formy pożyczek jeszcze istnieją, gdy wszędzie pełno reklam o chwilówkach. Teraz nawet firmy pożyczkowe udzielają na dłuższy termin. A tu nie wiem jak to wygląda z formalnościami? Ktoś się w tym orientuje? Jakie są procedury? Czas oczekiwania?
Invest  
#6 Wysłane : 18 października 2016 21:28:41(UTC)
Invest

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-08-03(UTC)
Posty: 7

Raczej jak przez jakiś portal bierzesz pożyczkę albo udziekasz komuś to jakaś dodatkowa procedura jest.
ALe to normalnie wygląda tak, że mówisz dzień dobry chce pożyczyć 5000, a druga osoba mówi dzień dobry ok pożyczę Ci 5000 ale dodatkowo oddasz mi 100 zł. I się umawiacie dalej co do szczegółów.
neverland81  
#7 Wysłane : 21 października 2016 13:00:14(UTC)
neverland81

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-10-21(UTC)
Posty: 1
Polska
Lokalizacja: Warszawa

Tak jak pisze kolega Invest, działa np Kokos. Jest to ciekawe podejście jeśli ktoś ma czas na sprawdzanie samemu wiarygodności użytkownika lub czekać aż zbierze się kilka osób, które się zrzucą na pożyczkę. Natomiast emonero działa chyba trochę inaczej. Coś na wzór zachodniego potentata w tej branży Lending Club. Nie mają takiego rozmachu jak Lending Club bo to nowa firma ale dość szybko się rozwijają (wszędzie w necie widzę ich latające reklamy). Różnią się tym od Kokosa, że ich system z automatu rozdziela środki na mikropożyczki dla innych ludzi. Sam ocenia ryzyko. Byłem na ich stronie, piszą, że są podpięci pod wywiadownie gospodarcze. Regulamin przejrzałem pobieżnie. Ja jestem zwolennikiem czytania regulaminów ale nie miałem czasu akurat. Trzeba po prostu sprawdzić. Jak będę miał kiedyś czas to wpłacę tam 100 czy 200 zł i zobaczę jak w skali mikro się to zachowuje.

Pożyczanie pieniędzy przez emonero działa dokładnie tak samo jak w vivusie, zaplo czy innych tego typu tworach, których się ostatnio utworzyło masę. Wnioskujesz, jak przejdziesz weryfikację automatyczną to udzielają ci pożyczki, jak piszą do 15 minut i cześć.

Ja bardziej jestem ciekaw tej opcji zarabiania na pożyczkach. Jakby to działało tak, że wpłacam kasę i zawsze zarabiam a przy tym nie muszę się tym interesować to dla mnie bomba.

Jak ktoś spróbuję to proszę o wypowiedź.
mariusz7707  
#8 Wysłane : 21 października 2016 20:50:35(UTC)
mariusz7707

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-10-18(UTC)
Posty: 14
Polska
Lokalizacja: Konin

Wiem, że macie rację. Też jestem ciekaw czy takie pożyczanie naprawdę jest bezpieczne i czy faktycznie można na tym zarobić?
gold  
#9 Wysłane : 30 października 2016 09:00:54(UTC)
gold

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-03-29(UTC)
Posty: 98
Polska
Lokalizacja: Wroclove

Bezpiecznie byłoby na 100% gdyby firmy pośredniczące w tej pożyczce gwarantowały inwestorom przynajmniej spłatę ponieszionych kosztów. A tego nie ma w Polsce póki co.
Więc to nie jest pewniak.
mariusz7707  
#10 Wysłane : 13 listopada 2016 15:57:30(UTC)
mariusz7707

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-10-18(UTC)
Posty: 14
Polska
Lokalizacja: Konin

neverland81 nie wiem czy 100 czy 200 wystarczy. Też tam zajrzałem i pobieżnie poczytałem. I nie jestem pewien ale chyba, żeby w to wejść to trzeba wpłacić 1000 zł.
PiotrS  
#11 Wysłane : 15 listopada 2016 21:45:50(UTC)
PiotrS

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-04(UTC)
Posty: 73
Polska
Lokalizacja: Olsztyn

Nie wiem jak teraz funkcjonuje Kokos ale znam osoby, które parę lat temu starały się o pożyczkę w kokosie. I po czekaniu kilku miesięcy zrezygnowali. Mieli tylko dochód tzw socjalny. Nie odmówili im tylko kazali czekać. A tu piszą o 15 min na decyzję, więc to spora różnica.
SebastianVM  
#12 Wysłane : 14 grudnia 2016 14:56:34(UTC)
SebastianVM

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-12-14(UTC)
Posty: 1

Hej,

Polecam nowy portal pośredniczący w pożyczkach społecznościowych dla firm - http://lorak.pl
Temat jest warty zainteresowania - gdy pominie się drogich pośredników jak banki można pożyczać na dużo lepszych warunkach.
ela677  
#13 Wysłane : 12 stycznia 2017 21:44:33(UTC)
ela677

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-01(UTC)
Posty: 83
Polska
Lokalizacja: Toruń

O, to widzę oferta skierowana do firm i w grę wchodzą znacznie większe pieniądze. To bardziej przypomina szukanie inwestorów, niż pożyczki społecznościowe. Taka inwestycja w farmy wiatrowe, może być ciekawym sposobem na oszczędzanie na emeryturę.
Tikal  
#14 Wysłane : 19 lipca 2019 13:37:54(UTC)
Tikal

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-24(UTC)
Posty: 60

raczej póki co nie ma to większej racji bytu... bo nie spłacają ludzie takich pożyczek, a brakuje narzędzi i siły pożyckodawcom by skutecznie egzekwowac
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
Similar Topics
Pożyczki społecznościowe: formalności (Formalności związane z kredytami)
przez Lars 2016-05-07 09:22:38(UTC)
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.230 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error