kantory internetowe forum

Witaj Gościu! Aby odblokować wszystkie funkcje proszę Zaloguj się. Rejestracja jest zablokowana.
2 Strony12>
Opcje
Idź do ostatniego postu Idź do pierwszego nieprzeczytanego
Jerry  
#1 Wysłane : 19 października 2014 20:10:32(UTC)
Jerry

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-10-19(UTC)
Posty: 2
Polska

Platformy są najlepsze w porównaniu z kantorami, bo jest dostępna wymiana krzyżowa np. euro na dolara, poza tym można handlować całą dobę, mimo, że tylko z użytkownikami(między sobą),niskie prowizje.W kantorach handel trwa tak naprawdę tylko do godz.16, po 16 są wyższe spready więc się nie kalkuluje. Najbardziej atrakcyjną, profesjonalną platformą przeze mnie sprawdzoną jest www.walutomat.pl , konto bezpłatne.

Chesz się włączyć do dyskusji?! Zaloguj się na swoje konto. Rejestracja jest zablokowana.

Rene  
#2 Wysłane : 25 października 2014 21:13:14(UTC)
Rene

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-10-25(UTC)
Posty: 4
Polska

Czyli sugerujesz, że wymiana krzyżowa nie jest możliwa w kantorze internetowym? Sorry, ale coś takiego, to już jawne wprowadzanie w błąd. Chyba każdy kantor internetowy ma możliwość wymiany między każdą z oferowanych przez niego walut. A co do tego, że kantory internetowe pracują do 16:00 to nie wiem co powiedzieć. W większości dokonasz przewalutowania o dowolnej godzinie i to bez zmiany spreadu.

Poza tym, nie lubię sztucznych podziałów a ten między platformą a kantorem właśnie się do takowych zalicza. To jak funkcjonuje kantor czy platforma, zależy wyłącznie od ich wewnętrznych regulacji. Jedno i drugie to dokładnie to samo.
Adam  
#3 Wysłane : 26 października 2014 01:19:27(UTC)
Adam

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-10-26(UTC)
Posty: 3
Polska

Rene, chyba nie wiesz o czym piszesz. Transakcje krzyżowe są dostępne tylko w nielicznych kantorach. Na przykład taki Alior daje możliwość transakcji krzyżowych dla wybranych par walutowych.

Jeśli chodzi o spready to znowu spójrz sobie na przykład na kursy Aliora, w weekend rozszerzają spread na franku szwajcarskim o około grosz. Porównaj sobie kursy, to zobaczysz, że inne kantory też tak robią.

I tym się właśnie różnią kantory od platform wymiany: wszystkie platformy mają możliwość obsługi dowolnych transakcji krzyżowych a kantorach jest to rzadkość. Oczywiście każdy kantor może sobie wprowadzić również dowolne transakcje krzyżowe, np. EUR/USD ale chodzi o sposób obsługi. Nie jest filozofią zrobić wymianę EUR na PLN a potem PLN na USD, nie o to chodzi. Sztuką jest wymiana bezpośrednio 2 obcych walut po kursie zbliżonym do forexowego tak jak ma to miejsce w przypadku wymiany PLN na EUR lub innej waluty.
Pytekk  
#4 Wysłane : 23 lutego 2015 02:55:51(UTC)
Pytekk

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-01-07(UTC)
Posty: 4
Polska

Czy mi się wydaje, czy platformy pobierają prowizję a e-kantory jej nie pobierają ?
KazimierzMich  
#5 Wysłane : 27 kwietnia 2015 17:34:40(UTC)
KazimierzMich

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-04-27(UTC)
Posty: 11
Polska
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Ja jeszcze nie korzystałem z platform wymiany walut ale wydaje mi się (może błędnie), że na platformie wymiana walut trwa zdecydowanie dłużej niż w kantorze online. Napisałem, że może błędnie tak myślę, ponieważ jeszcze z takiej formy nie korzystałem. Ale jeżeli rzeczywiście tak nie jest, to zastanawiałbym się nad taką wymianą. Kantory bardzo rzadko mają dostępną wymianę krzyżową a to dla mnie byłoby bardzo dobre rozwiązanie.
Filip  
#6 Wysłane : 28 kwietnia 2015 16:32:59(UTC)
Filip

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2013-12-27(UTC)
Posty: 14
Polska
Lokalizacja: Katowice

Ja korzystam tylko z kantorów internetowych. Jak dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie na którym się jeszcze nie zawiodłem, dlatego nie mam powodu by z niego rezygnować. Wymiana odbywa się bardzo szybko, zawsze mam walutę której potrzebuję więc dla mnie to zdecydowanie kantor internetowy jest dobrym rozwiązaniem.
renata.75  
#7 Wysłane : 29 kwietnia 2015 16:09:40(UTC)
renata.75

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-02-27(UTC)
Posty: 11
Polska
Lokalizacja: Szczecin

Ja bardzo często korzystam z platform wymiany walut, bo bardzo często wymieniam mało popularne w kantorach internetowych waluty. To dla mnie spore ułatwienie i tym bardziej w ogóle możliwość wymiany pieniędzy. Platformy działają bardzo podobnie, wielu ludzi podchodzi do nich sceptycznie a zupełnie nie powinni mieć tutaj obaw, bo to naprawdę dobre rozwiązanie.
Holly  
#8 Wysłane : 29 kwietnia 2015 22:37:52(UTC)
Holly

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-05-12(UTC)
Posty: 7
Polska

Może głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi ;) Dotąd korzystałam jedynie z kantorów, a z platform nie- i nie wiem za bardzo czym to się różni?
Kamil Wojtczak  
#9 Wysłane : 30 kwietnia 2015 08:18:58(UTC)
Kamil Wojtczak

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-09-12(UTC)
Posty: 11

Ja jestem przeciwnikiem platform. Po pierwsze - to inni użytkownicy określają cenę waluty. Po drugie - sprzedasz walutę dopiero w momencie, gdy ktoś wyrazi zainteresowanie Twoją ofertą. Platformy są dobre chyba tylko dla osób, które mają do dyspozycji rzadko spotykaną walutę. Różnica między platformą a kantorem? Kantor ma określony kwoty za daną walutę i od razu dostajesz pieniądze.

Iwona Tarczak  
#10 Wysłane : 30 kwietnia 2015 08:39:03(UTC)
Iwona Tarczak

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-10-14(UTC)
Posty: 9
Polska

Mój mąż strasznie chwali sobie walutomat, bo tak jak ktoś już wspomniał, można mixować waluty.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, mianowicie, jak długo czeka się na rozpatrzenie swojej oferty na platformie?
Kamil Wojtczak  
#11 Wysłane : 30 kwietnia 2015 08:41:30(UTC)
Kamil Wojtczak

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-09-12(UTC)
Posty: 11

Oryginalnie wysłane przez: Iwona Tarczak Idź do zacytatowanego postu
Mój mąż strasznie chwali sobie walutomat, bo tak jak ktoś już wspomniał, można mixować waluty.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, mianowicie, jak długo czeka się na rozpatrzenie swojej oferty na platformie?



To jest wszystko kwestia indywidualna. To Pani decyduje po jakiej kwocie chce sprzedać daną walutę. Im kwota korzystniejsza, tym szybciej dostanie Pani za to pieniądze. Zachęcam w tym przypadku do określanie realnych kwot walut.
Karolina Adamus  
#12 Wysłane : 30 kwietnia 2015 09:46:28(UTC)
Karolina Adamus

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-12-07(UTC)
Posty: 11
Polska

Ciekawił mnie temat platform - nigdy z tego nie korzystałam, jednak ostatnio mój znajomy bardzo chwalił taką formę wymiany walut.

Mimo to, z tego co piszecie mam wrażenie, że zostanę przy kantorach - sprawdzone i bezpieczne.

Jednak to wszystko zależy od tego jakie waluty się wymienia... Ja raczej "operuję" tylko na EURO, więc pewnie póki co nie będę bawiła się z platformami.
Patrycja Miszczyńska  
#13 Wysłane : 30 kwietnia 2015 10:28:22(UTC)
Patrycja Miszczyńska

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-01-03(UTC)
Posty: 6
Polska

Ja jestem zdecydowanie za kantorami.

Może przy wymianie rzadkich walut platforma jest dobrym rozwiązaniem, jednak kiedy chodzi o waluty "popularne" nie ryzykowałabym z platformą.

Janko  
#14 Wysłane : 1 maja 2015 11:55:53(UTC)
Janko

Ranga: Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2014-06-12(UTC)
Posty: 10
Polska

Ja zdecydowanie wolę kantory. Nie wiem dlaczego, ale jest to dla mnie dużo bezpieczniejsze. Nie widzę sensu tak naprawdę korzystać z platform.
Bogdan  
#15 Wysłane : 14 maja 2015 16:50:39(UTC)
Bogdan

Ranga: Newbie

Grupy: Registered
Przyłączony: 2015-05-11(UTC)
Posty: 9
Polska
Lokalizacja: Białystok

Ja wybieram częściej kantory internetowe. Dla mnie to lepsze rozwiązanie, szczególnie, że wiem jaką walutę chcę wymienić i często zależy mi na czasie. Nie mam aż tyle tych pieniędzy na wymianę, żebym musiał szukać osoby zainteresowanej. Zazwyczaj też jest to euro czy frank więc mogę to na spokojnie zrobić w kantorze.
Agata  
#16 Wysłane : 5 maja 2016 19:21:33(UTC)
Agata

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-05(UTC)
Posty: 81
Polska
Lokalizacja: Iława

Podziękował: 2 razy w 2 postach
Tylko raz skorzystałam z walutomatu. Pech chciał, że wymieniałam walutę w sobotę wieczorem i niestety pieniądze na moim koncie pojawiły się dopiero w poniedziałek. To na pewno przydatna platforma dla tych co mają do wymiany rzadkie waluty ale przy tych najczęściej spotykanych zdecydowanie wolę kantor.
PiotrS  
#17 Wysłane : 8 maja 2016 19:08:25(UTC)
PiotrS

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-04(UTC)
Posty: 73
Polska
Lokalizacja: Olsztyn

Znalazłem dzisiaj informację o platformie iPKO Dealer. I bardzo mi się to podoba. Nie wiem jak inne platformy ale tu oferują usługę, że klient może sobie zaplanować przyszłe transakcje. Określa tylko po jakim kursie chce kupić czy sprzedać daną walutę a transakcja zostanie wykonana zgodnie z jego życzeniami jak tylko będzie to możliwe. To bardzo wygodna opcja dla ludzi zajętych. Zamierzam skorzystać z tego w najbliższym czasie.
Szymon  
#18 Wysłane : 15 maja 2016 18:50:59(UTC)
Szymon

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-23(UTC)
Posty: 74
Polska
Lokalizacja: Poznań

No to właśnie jestem po 1 transakcji przez internet. Skorzystałem z walutomatu i jestem zadowolony. Jest możliwość wymiany natychmiastowej albo czekania na kurs za jaki chce się sprzedać. I za pierwszą transakcję nie pobrali prowizji.
Agata  
#19 Wysłane : 18 maja 2016 20:54:28(UTC)
Agata

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-05-05(UTC)
Posty: 81
Polska
Lokalizacja: Iława

Podziękował: 2 razy w 2 postach
Dla tych co chcą zarobić na sprzedaży walut platformy z pewnością są korzystne. Nie musisz siedzieć i śledzić cen tylko ustawiasz za ile chcesz sprzedać i powiadomią Cię sms jak będzie taka możliwość. Ale dla kogoś kto tylko chce wymienić walutę kantor jest zdecydowanie lepszym miejscem.
PiotrS  
#20 Wysłane : 23 maja 2016 21:18:58(UTC)
PiotrS

Ranga: Advanced Member

Grupy: Registered
Przyłączony: 2016-04-04(UTC)
Posty: 73
Polska
Lokalizacja: Olsztyn

Skorzystałęm i jestem zadowolony. Ustaliłem sobie cenę, nie śpieszyło mi się więc mogłem poczekać aż znajdzie się chętny. Jak dla mnie to idealne rozwiązanie. Jeżeli komuś się śpieszy to kantor jest dobry ale jak nie to platforma to idealne miejsce.
Użytkownicy przeglądający ten temat
Guest
2 Strony12>
Skok do forum  
Nie możesz tworzyć nowych tematów w tym forum.
Nie możesz odpowiadać na tematy w tym forum.
Nie możesz usuwać swoich postów w tym forum.
Nie możesz edytować swoich postów w tym forum.
Nie możesz tworzyć ankiet w tym forum.
Nie możesz głosować w ankietach w tym forum.

Zasilane przez YAF.NET 2.2.0 | YAF.NET © 2003-2024, Yet Another Forum.NET
Ta strona została wygenerowana w 0.672 sekund.

Powiadomienie

Icon
Error